Next.js (1.6.1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Submit
oc: Sometre

en: Development
oc: Desvolopament

en: None
oc: Pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Back
oc: Precedent

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Paths
oc: Camins

en: Published
oc: Publicat

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Width
oc: Largor

en: Path alias
oc: Aliàs de camin

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
