Next.js (1.6.2) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Submit
tr: Gönder

en: Development
tr: Geliştirme

en: None
tr: Hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Back
tr: Geri

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Paths
tr: Yollar

en: Published
tr: Yayında

en: Field name
tr: Alan adı

en: Width
tr: Genişlik

en: Path alias
tr: Takma ad

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Web services
tr: Web hizmetleri

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Experimental
tr: Deneysel

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: Language Code
tr: Dil Kodu
