Next.js (2.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Submit
hu: Beküldés

en: Development
hu: Fejlesztés

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Site
hu: Webhely

en: Published
hu: Közzétéve

en: Field name
hu: Mező neve

en: Width
hu: Szélesség

en: Secret key
hu: Titkos kulcs

en: Path alias
hu: Útvonalálnév

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Base URL
hu: Alapelérés útvonala

en: Sites
hu: Webhelyek

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Experimental
hu: Kísérleti

en: Entity types
hu: Entitástípusok

en: Language Code
hu: Nyelvkód

en: Field name: @field_name
hu: Mező neve: @field_name
