Next.js (2.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Development
hi: उद्विकास

en: None
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Back
hi: वापस

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Site
hi: साइट

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: UUID
hi: युयुआइङी
