Nextcloud DAM (1.0.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (16 entries)

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: yes
ast: Sí

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Image
ast: Imaxe

en: Name
ast: Nome

en: Add
ast: Amestar

en: Path
ast: Camín

en: no
ast: non

en: N/A
ast: N/D

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: No items selected.
ast: Nun s'esbilló nengún elementu.
