Nextcloud DAM (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: yes
nl: ja

en: Description
nl: Beschrijving

en: Action
nl: Actie

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: password
nl: wachtwoord

en: Add
nl: Toevoegen

en: Path
nl: Pad

en: no
nl: nee

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Loop
nl: Lus

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: id
nl: ID

en: Relationship
nl: Relatie

en: parent
nl: bovenliggend

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Services
nl: Diensten

en: About
nl: Over

en: copy
nl: kopieer

en: permissions
nl: toegangsrechten

en: Submit button text
nl: Tekst voor verzendknop

en: Invalid URL.
nl: Ongeldige URL

en: Media type
nl: Mediatype

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
nl[0]: %action is toegepast op @count item.
nl[1]: %action is toegepast op @count items.

en: Autoplay: %autoplay
nl: Automatisch afspelen: %autoplay

en: Muted: %muted
nl: Gedempt: %muted

en: Muted
nl: Gedempt

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
nl: Geen toegangsrechten om %action op @entity_type_label %entity_label uit te voeren.

en: Size: %width x %height pixels
nl: Grootte: %width x %height pixels

en: Apply to selected items
nl: Toepassen op geselecteerde items

en: update metadata
nl: metadata bijwerken

en: Show playback controls
nl: Afspeeltoetsen tonen
