Nextcloud DAM (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (38 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: yes
tr: evet

en: Description
tr: Açıklama

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Add
tr: Ekle

en: Path
tr: Yol

en: link
tr: bağlantı

en: no
tr: hayır

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Loop
tr: Döngü

en: No items selected.
tr: Seçili öğe yok.

en: Document
tr: Belge

en: Relationship
tr: İlişki

en: parent
tr: üst

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: About
tr: Hakkında

en: copy
tr: kopya

en: pixels
tr: piksel

en: label
tr: etiket

en: integrated
tr: tümleşik

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Autoplay: %autoplay
tr: Otomatik oynatma: %autoplay

en: Loop: %loop
tr: Döngü: %loop

en: Muted: %muted
tr: Sessiz: %muted

en: Muted
tr: Sessiz

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
tr: @entity_type_label %entity_label üzerinde %action yürütmek için erişim yok.

en: Size: %width x %height pixels
tr: Boyut: %width x %height piksel

en: Apply to selected items
tr: Seçilen öğelere uygula

en: Show playback controls
tr: Oynatma kontrollerini göster
