Nextcloud DAM (1.0.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (14 entries)

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Image
ug: سۈرەت

en: Name
ug: ئىسىم

en: Add
ug: قوشۇش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: no
ug: ياق

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: About
ug: ھەققىدە
