Nextcloud DAM (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: yes
uk: так

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: password
uk: пароль

en: Add
uk: Додати

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: link
uk: посилання

en: no
uk: ні

en: N/A
uk: Н/Д

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Loop
uk: Цикл

en: No items selected.
uk: Жодних позицій не вибрано.

en: Video
uk: Відео

en: Document
uk: Документ

en: Relationship
uk: Зв'язок

en: parent
uk: батько

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Services
uk: Служби

en: Preset
uk: Попередня установка

en: Item type
uk: Тип елемента

en: About
uk: Про модуль

en: copy
uk: копія

en: pixels
uk: пікселів

en: note
uk: примітка

en: permissions
uk: повноваження

en: label
uk: мітка

en: integrated
uk: інтегроване

en: Submit button text
uk: Текст кнопки надсилання

en: token
uk: замінник

en: Invalid URL.
uk: Хибний URL.

en: attributes
uk: атрибути

en: Media type
uk: Тип носія

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
uk[0]: %action було застосовано до @count елементу.
uk[1]: %action було застосовано до @count елементів.
uk[2]: %action було застосовано до @count елементів.

en: Autoplay: %autoplay
uk: Автовідтворення: %autoplay

en: Loop: %loop
uk: Повтор: %loop

en: Muted: %muted
uk: Вимкнено звук: %muted

en: Muted
uk: Приглушено

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
uk: Доступ на виконання дії %action з сутністю @entity_type_label %entity_label відсутній.

en: Size: %width x %height pixels
uk: Розмір: %width x %height пікселів

en: Apply to selected items
uk: Застосувати до вибраних позицій

en: Select assets
uk: Виберіть ресурси

en: Show playback controls
uk: Відображати елементи керування відтворенням
