Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to am translation catalogue (12 entries)

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: yes
am: አዎ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: info
am: መረጃ
