Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to bs translation catalogue (16 entries)

en: Operations
bs: Operacije

en: Type
bs: Tip

en: yes
bs: da

en: Description
bs: Opis

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: Add
bs: Dodaj

en: Path
bs: Putanja

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: No items selected.
bs: Nijedna stavka nije odabrana.

en: Relationship
bs: Relacija

en: parent
bs: roditelj
