Nextcloud DAM (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: yes
id: ya

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: Path
id: Jalur

en: link
id: tautan

en: no
id: tidak

en: N/A
id: T/T

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Loop
id: Pengulangan

en: No items selected.
id: Tidak ada yang dipilih.

en: Document
id: Dokumen

en: Relationship
id: Hubungan

en: parent
id: induk

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Services
id: Layanan

en: About
id: Tentang

en: pixels
id: piksel

en: permissions
id: Izin

en: label
id: etiket

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Media type
id: Jenis media

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
id[0]: %action telah diaplikasikan ke @count item.
id[1]: %action telah diaplikasikan ke @count item.

en: Autoplay: %autoplay
id: Putar otomatis: %autoplay

en: Muted: %muted
id: Dibisukan: %muted

en: Muted
id: Meredam

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
id: Tidak ada akses untuk mengeksekusi %action pada @entity_type_label %entity_label.

en: Apply to selected items
id: Terapkan pada yang dipilih

en: Show playback controls
id: Menampilkan kontrol pemutaran
