Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to is translation catalogue (24 entries)

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: yes
is: já

en: Description
is: Lýsing

en: Action
is: Aðgerð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: password
is: lykilorð

en: Add
is: Bæta við

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: link
is: hlekkur

en: no
is: nei

en: N/A
is: Á ekki við

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Relationship
is: Tengsl

en: parent
is: foreldri

en: info
is: upplýsingar

en: About
is: Um

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis
