Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: yes
ja: はい

en: Description
ja: 説明

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: password
ja: パスワード

en: url
ja: URL

en: Add
ja: 追加

en: Path
ja: パス

en: link
ja: リンク

en: no
ja: いいえ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Loop
ja: ループ

en: No items selected.
ja: 項目が選択されていません。

en: Video
ja: ビデオ

en: Document
ja: ドキュメント

en: Relationship
ja: リレーションシップ

en: parent
ja: 上位

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Services
ja: サービス

en: info
ja: 情報

en: About
ja: アバウト

en: pixels
ja: ピクセル

en: permissions
ja: 権限

en: label
ja: ラベル

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
ja[0]: %action は @count 個のアイテムに適用されています。
ja[1]: %action は @count 個のアイテムに適用されています。

en: Autoplay: %autoplay
ja: 自動再生: %autoplay

en: Loop: %loop
ja: ループ: %loop

en: Muted: %muted
ja: ミュート: %muted

en: Muted
ja: ミュート

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
ja: @entity_type_label  %entity_label に対して %action を実行する権限がありません。

en: Size: %width x %height pixels
ja: サイズ: %width x %height ピクセル

en: Apply to selected items
ja: 選択したアイテムに適用

en: Show playback controls
ja: 再生コントロールを表示
