Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: yes
oc: òc

en: Description
oc: Descripcion

en: Action
oc: Accion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: password
oc: senhal

en: Add
oc: Apondre

en: Path
oc: Camin

en: link
oc: ligam

en: no
oc: non

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Loop
oc: Bocla

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: Relationship
oc: Relacion

en: Services
oc: Servicis

en: About
oc: A prepaus

en: pixels
oc: pixèls

en: Submit button text
oc: Tèxte del boton de somission
