Nextcloud DAM (1.0.0-alpha2) - en to os translation catalogue (12 entries)

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Type
os: Тип

en: yes
os: ойы

en: Description
os: Афыст

en: Action
os: Архайд

en: Yes
os: Ойы

en: No
os: Нæйы

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Image
os: Сурæт

en: Name
os: Ном

en: Add
os: Бафтау

en: Path
os: Фæндаг
