Nexus Theme (8.x-1.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Main
fi: Pää

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Slide URL
fi: Dian URL-osoite

en: Front Page Slideshow
fi: Etusivun diaesitys

en: Show slideshow
fi: Näytä diaesitys (esim. vaihtuva kuvabanneri)

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
fi: Valinta näyttää vaihtuvan kuvabannerin etusivulla.

en: You can change the description and URL of each slide in the following Slide Setting fieldsets.
fi: Kuvien kuvausta ja osoitetta, johon kuvaa klikkaamalla siirrytään voidaan vaihtaa oheisista asetuksista.

en: Slide 1
fi: Dia 1

en: Slide Description
fi: Dian kuvaus

en: Slide 2
fi: Dia 2

en: Slide 3
fi: Dia 3

en: Slide Headline
fi: Dian otsikkorivi

en: To change the Slide Images, Replace the slide-image-1.jpg, slide-image-2.jpg and slide-image-3.jpg in the images folder of the theme folder.
fi: Kuvat vaihdetaan korvaamalla tiedostot slide-image-1.jpg, slide-image-2.jpg ja slide-image-3.jpg teeman hakemistossa /sites/all/themes/nexus/images omilla kuvilla. Kuvien koko on 840 x 300 ja koko on alle 50 kt.

en: Nexus Settings
fi: Nexus asetukset

en: Nexus Theme
fi: Nexus teema

en: Nexus Theme is a premium Drupal 7 theme. Developed by <a href="http://www.devsaran.com">Devsaran.com</a>.
fi: Nexus Theme on Drupal 7:lle suunniteltu teema. Kehittäjä <a href="http://www.devsaran.com">Devsaran.com</a>.
