Nice Menus (2.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Settings
pl: Ustawienia

en: normal
pl: normalna

en: slow
pl: powoli

en: Animation speed
pl: Prędkość animacji

en: fast
pl: szybko

en: Menus
pl: Menu

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: About
pl: O stronie

en: right: menu items are listed on top of each other and expand to the right
pl: w prawo: elementy menu są ułożone jeden pod drugim i wysuwają się w prawo

en: left: menu items are listed on top of each other and expand to the left
pl: w lewo: elementy menu są ułożone jeden pod drugim i wysuwają się w lewo

en: down: menu items are listed side by side and expand down
pl: w dół: elementy menu są ułożone obok siebie i wysuwają się w dół

en: Use default css
pl: Użyj domyślnego css

en: Use JavaScript
pl: Użyj JavaScript

en: Mouse delay
pl: Opóźnienie myszki

en: Advanced: Superfish options
pl: Zaawansowane: opcje Superfish

en: Speed of the menu open/close animation.
pl: Prędkość animacji otwarcia/zamknięcia menu.

en: Nice menus
pl: Nice Menus
