Niobi Research Center (3.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (128 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Pages
he: עמודים

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Closed
he: סגור

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Action
he: פעולה

en: Last Updated
he: עודכן לאחרונה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Home page
he: דף הבית

en: Download
he: הורדה

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Test
he: בדיקה

en: - None -
he: - ללא -

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Help
he: עזרה

en: Open
he: פתוח

en: View
he: צפיה

en: Manage
he: ניהול

en: Notes
he: הערות

en: Updated
he: עודכן

en: Total
he: סך הכל

en: Picture
he: תמונה

en: User
he: משתמש

en: Error
he: שגיאה

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Visibility
he: ניראות

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Average
he: ממוצע

en: Count
he: כמות

en: Warning
he: אזהרה

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Send
he: שלח

en: Desc
he: יורד

en: Members
he: חברים

en: Table
he: טבלה

en: Navigation
he: ניווט

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Clone
he: שכפול

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Department
he: מחלקה

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Clear
he: ניקוי

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Info
he: מידע

en: Results
he: תוצאות

en: Duplicate
he: שכפול

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: Not published
he: לא מפורסם

en: New
he: חדש

en: Review
he: סקירה

en: Complete
he: השלמה

en: Submissions
he: טפסי webform שנשלחו

en: Apply
he: החל

en: Form
he: טופס

en: Administrator
he: מנהל

en: Execute
he: ביצוע

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Joined
he: הצטרף

en: About
he: אודות

en: Reports
he: דוחות

en: View settings
he: הגדרות היבט

en: Decline
he: דחייה

en: Webform submissions
he: הגשות של טופסי Webform

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Primary
he: ראשי

en: Draft
he: טיוטה

en: Trigger
he: גורם מפעיל

en: Workflow Settings
he: הגדרות תהליך עבודה (Workflow )

en: Secondary
he: משני

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
he: תאריך בתבנית מכונה כלשהי עם עדיפות לתבנית CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: - All -
he: - הכל -

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Due Date
he: תאריך יעד

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: References
he: רפרנס

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: All content
he: כל התכנים

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Highlighted
he: מובלט

en: - Select a value -
he: - בחירה -

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: Create @type
he: יצירת @type

en: Wide
he: רחב

en: Top Bar
he: סרגל עליון

en: Text value
he: ערך טקטואלי

en: Clone of
he: שכפול של

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Narrow
he: צר
