Niobi Research Center (3.0.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (56 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Pages
bs: Stranice

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: Subject
bs: Naslov

en: Actions
bs: Akcije

en: Description
bs: Opis

en: Last Updated
bs: Zadnja promjena

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Help
bs: Pomoć

en: View
bs: Pregled

en: Picture
bs: Slika

en: User
bs: Korisnik

en: Error
bs: Greška

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Authored by
bs: Napisao

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Send
bs: Pošalji

en: Members
bs: Članovi

en: Table
bs: Tabela

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Clone
bs: Klon

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Results
bs: Rezultati

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Apply
bs: Primjeni

en: View settings
bs: Postavke views-a

en: Trigger
bs: Okidač

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bs: Datum u bilo kojem mašinskom formatu. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je poželjan.

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
