Niobi Research Center (3.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (58 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: Closed
is: Stongd

en: Subject
is: Yvirskrift

en: Actions
is: Gerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Home page
is: Heimasíða

en: Download
is: Tak niður

en: view
is: vís

en: Edit
is: Broyt

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: - None -
is: - Einki -

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Help
is: Hjálp

en: Open
is: Lat upp

en: View
is: Vís

en: Updated
is: Dagført

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Brúkari

en: Error
is: Feilur

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Footer
is: Síðufótur

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Visibility
is: Vísing

en: Roles
is: Leiklutir

en: Published
is: Útgivið

en: Count
is: Nøgd

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Plain text
is: Reinur tekstur

en: Table
is: Talva

en: Navigation
is: Navigatión

en: Maximum length
is: Mest loyvda longd

en: Workflow
is: Arbeiðsgongd

en: Results
is: Úrslit

en: Not published
is: Ikki útgivið

en: Machine name
is: Maskinnavn

en: About
is: Um

en: Reports
is: Frágreiðingar

en: First sidebar
is: Fyrsti síðubjálki

en: Trigger
is: Triggari

en: The maximum length of the field in characters.
is: Mest loyvda tal av bókstavum í reinini.
