Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha21) - en to th translation catalogue (47 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Home page
th: เว็บไซต์

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Edit
th: แก้ไข

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Open
th: เปิด

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Table
th: ตาราง

en: Maximum length
th: ความยาวสูงสุด

en: Clone
th: โคลน

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: Results
th: ผลลัพท์

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Complete
th: เสร็จ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Member
th: สมาชิก

en: View settings
th: การตั้งค่ามุมมอง

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: All content
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี

en: Text value
th: ค่าข้อความ

en: %name: may not be longer than @max characters.
th: %name: อาจไม่เกิน @max characters.
