Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha23) - en to cy translation catalogue (50 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Closed
cy: Ar gau

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Home page
cy: Hafan

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Open
cy: Ar agor

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Picture
cy: Darlun

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Visibility
cy: Gwelededd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: Table
cy: Tabl

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Clone
cy: Clôn

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Clear
cy: Clir

en: Your message has been sent.
cy: Mae'ch neges wedi ei yrru.

en: Results
cy: Canlyniadau

en: Not published
cy: Heb ei gyhoeddi

en: Submissions
cy: Cyflwyniadau

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: View settings
cy: Gweld gosodiadau

en: Admin
cy: Gweinydd

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
