Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha23) - en to fi translation catalogue (105 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Pages
fi: Sivut

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Closed
fi: Suljettu

en: Description
fi: Kuvaus

en: Last Updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Home page
fi: Kotisivu

en: Download
fi: Lataa

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Test
fi: Testi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Open
fi: Avoin

en: View
fi: Näytä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Picture
fi: Kuva

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Members
fi: Jäsenet

en: Table
fi: Taulukko

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Results
fi: Tulokset

en: Duplicate
fi: Monista

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: Review
fi: Tarkistus

en: Complete
fi: Valmis

en: Submissions
fi: Lomakkeen vastaukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Form
fi: Kaavake

en: Application
fi: Sovellus

en: Drafts
fi: Luonnokset

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Joined
fi: Liittyi

en: About
fi: Tietoja

en: Member
fi: Jäsen

en: View settings
fi: Näkymän asetukset

en: Decline
fi: Hylkää

en: Webform submissions
fi: Verkkolomakelähetykset

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Draft
fi: Keskeneräinen

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Resource
fi: Resurssi

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: References
fi: Viittaukset

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Group content
fi: Ryhmän sisältö

en: Master
fi: Isäntä

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Create @type
fi: Luo @type

en: Wide
fi: Leveä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea

en: Add @title
fi: Lisää @title
