Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha29) - en to da translation catalogue (125 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: Closed
da: Lukket

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Home page
da: Forside

en: Download
da: Hent

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Open
da: Åben

en: View
da: Vis

en: Notes
da: Noter

en: Updated
da: Opdateret

en: Total
da: I alt

en: Picture
da: Billede

en: User
da: Bruger

en: Error
da: Fejl

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Visibility
da: Synlighed

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Average
da: Gennemsnit

en: Warning
da: Advarsel

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Introduction
da: Introduktion

en: Desc
da: Faldende

en: Members
da: Medlemmer

en: Table
da: Tabel

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Anonymous
da: Anonym

en: Clone
da: Klon

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Clear
da: Ryd

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: Short description
da: Kort beskrivelse

en: Results
da: Resultater

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Confirmation URL
da: Bekræftelses-URL

en: Changed
da: Ændret

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Review
da: Gennemgå

en: Complete
da: Komplet

en: Submissions
da: Indsendelser

en: From Name
da: Afsendernavn

en: Enable debugging
da: Aktivér debugging

en: Apply
da: Udfør

en: Form
da: Formular

en: Drafts
da: Kladder

en: Execute
da: Kør

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Joined
da: Indmeldt

en: Resend
da: Gensend

en: About
da: Om

en: Member
da: Medlem

en: Notification
da: Underretning

en: View settings
da: Indstillinger for view

en: Decline
da: Afslå

en: Webform submissions
da: Indsendte webforms

en: Admin
da: Administration

en: Draft
da: Kladde

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
da: En dato i et maskinlæsbart format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS foretrækkes.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: From Address
da: Fra-adresse

en: Due Date
da: Forfaldsdato

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: All content
da: Alt indhold

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Asc
da: Stigende

en: Create @type
da: Opret @type

en: Wide
da: Bred

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Website feedback
da: Site feedback

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size

en: Max 1300x1300
da: Maks. 1300x1300

en: Max 2600x2600
da: Maks. 2600x2600

en: Max 325x325
da: Maks. 325x325

en: Max 650x650
da: Maks. 650x650

en: Narrow
da: Smal

en: Basic elements
da: Grundlæggende elementer

en: Customize table
da: Indstil tabel

en: Delete webform submission
da: Slet webform indsendelser

en: Element key
da: Elementnøgle
