Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Development
ar: التطوير

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Administration
ar: الإدارة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Types
ar: الأنواع

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Update
ar: تحديث

en: Menu
ar: القائمة

en: Picture
ar: الصورة

en: All
ar: الكل

en: Drupal
ar: دروبال

en: Update available
ar: يوجد تحديث

en: Roles
ar: الأدوار

en: Desc
ar: تنازلي

en: Tools
ar: الأدوات

en: Logout
ar: خروج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Add menu
ar: أضف قائمة

en: Extend
ar: الوحدات

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Installed
ar: مثبت

en: Security update
ar: تحديث أمني

en: Apply
ar: تطبيق

en: Add vocabulary
ar: إضافة معجم

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Index
ar: الفهرس

en: About
ar: حول

en: Run cron
ar: تشغيل مجدول الأعمال (كرون)

en: Run updates
ar: تشغيل التحديثات

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Add link
ar: إضافة رابط

en: Add content type
ar: إضافة نوع محتوى

en: Cron ran successfully.
ar: اكتمل مجدول الأعمال (كرون) بنجاح.

en: Manage display
ar: تسيير العرض

en: Install new module
ar: تثبيت وحدة جديدة

en: Install new theme
ar: تثبيت حلة جديدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Add new view
ar: إضافة رؤية جديدة

en: Master
ar: الرئيسي

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج

en: Add contact form
ar: إضافة إستمارة تواصل
