Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to hr translation catalogue (40 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Development
hr: Razvoj

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Types
hr: Vrste

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Update
hr: Osvježi

en: Menu
hr: Izbornik

en: Picture
hr: Slika

en: All
hr: Svi

en: Update available
hr: Dostupne su nadogradnje

en: Roles
hr: Uloge

en: Desc
hr: Silazno

en: Tools
hr: Alati

en: Logout
hr: Odjava

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Add menu
hr: Dodaj izbornik

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Installed
hr: Instaliran

en: Apply
hr: Primjeni

en: Add vocabulary
hr: Dodaj rječnik

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: About
hr: Opis

en: Run cron
hr: Pokreni cron

en: Run updates
hr: Nadogradi

en: Uses
hr: Uporaba

en: Theme registry
hr: Registar teme

en: Add link
hr: Dodaj poveznicu

en: Add content type
hr: Dodaje vrstu sadržaja

en: Cron ran successfully.
hr: Cron uspješno izveden.

en: Flush all caches
hr: Isprazni svu priručnu memoriju

en: Manage display
hr: Uredi prikaz

en: Install new module
hr: Instaliraj novi modul

en: Install new theme
hr: Instaliraj novi predložak

en: Asc
hr: Uzlazno
