Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Development
is: Þróun

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Types
is: Tegundir

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Update
is: Uppfæra

en: Menu
is: Valmynd

en: Picture
is: Mynd

en: All
is: Allt

en: Update available
is: Uppfærsla fáanleg

en: Roles
is: Hlutverk

en: Tools
is: Tól

en: Logout
is: Útskrá

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Add menu
is: Bæta við valmynd

en: Extend
is: Bæta við

en: Permissions
is: Réttindi

en: Security update
is: Öryggisuppfærsla

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Run cron
is: Keyra cron

en: Add content type
is: Bæta við efnisgerð

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.
