Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to os translation catalogue (12 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Development
os: Райрæзт

en: Description
os: Афыст

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Administration
os: Разамынад

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Reset
os: Раздæрау

en: Types
os: Типтæ

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: Update
os: Сног кæн
