Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha6) - en to ps translation catalogue (25 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Description
ps: سپړنه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Edit
ps: سمون

en: Types
ps: ډولونه

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Picture
ps: انځور

en: All
ps: ټول

en: Tools
ps: توكي

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Add menu
ps: غورنۍ زیاتول

en: Permissions
ps: اجازې

en: Installed
ps: لګول شوي

en: Plugin
ps: لګون

en: Security update
ps: خونديتوب اوسمهالیز

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Add vocabulary
ps: قاموس زیاتول

en: About
ps: په اړه

en: Add link
ps: تړونی زیاتول

en: Add new view
ps: نوی ليد زیاتول

en: Add new view mode
ps: نوی ليد موډ زیاتول
