Niobi Research Center (8.x-1.0-alpha7) - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: On
tr: Açık

en: Off
tr: Kapalı

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Allows form elements to be prepopulated from the URL.
tr: Form öğelerinin URL'den alınmasını sağlar.

en: Facility
tr: Tesis
