Niobi Research Center (8.x-2.0-alpha4) - en to gl translation catalogue (102 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Pages
gl: Páxinas

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Closed
gl: Pechada

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: Description
gl: Descrición

en: Public
gl: Público

en: Last Updated
gl: Última actualización

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Home page
gl: Páxina de inicio

en: Download
gl: Descargar

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Test
gl: Proba

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Open
gl: Aberta

en: View
gl: Ver

en: Manage
gl: Xestionar

en: Notes
gl: Notas

en: Updated
gl: Actualizado

en: User Name
gl: Nome de usuario

en: Picture
gl: Imaxe

en: User
gl: Usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Published
gl: Publicado

en: Average
gl: Media

en: Count
gl: Contar

en: Warning
gl: Alerta

en: Authored by
gl: Creado por

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: Introduction
gl: Introdución

en: Send
gl: Enviar

en: Members
gl: Membros

en: Table
gl: Táboa

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Clone
gl: Clonar

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Clear
gl: Limpar

en: Workflow
gl: Fluxo de traballo

en: Info
gl: Información

en: Results
gl: Resultados

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Changed
gl: Cambiado

en: Completed
gl: Completado

en: Not published
gl: Non publicado

en: New
gl: Novo

en: Review
gl: Revisión

en: Complete
gl: Completa

en: Submissions
gl: Envíos

en: Enable debugging
gl: Habilitar depuración

en: Apply
gl: Aplicar

en: Form
gl: Formulario

en: Administrator
gl: Administrador

en: Execute
gl: Executar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Reports
gl: Informes

en: View settings
gl: Configuración da vista

en: Webform submissions
gl: Envíos dos formularios

en: Draft
gl: Borrador

en: Trigger
gl: Disparador

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: The maximum length of the field in characters.
gl: A lonxitude máxima do campo en carácteres.

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: - Select a value -
gl: - Seleccione un valor -

en: Submission
gl: Envío

en: Wide
gl: Ancho

en: Full HTML
gl: HTML completo

en: Basic HTML
gl: HTML básico

en: Narrow
gl: Estreito

en: Add @title
gl: Engadir @title

en: Basic elements
gl: Elementos básicos

en: Tokens related to webform submission.
gl: Tokens relacionados co envío dos formularios.
