Niobi Research Center (8.x-2.0-alpha4) - en to ur translation catalogue (49 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Pages
ur: صفحات

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Subject
ur: موضوع

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Description
ur: وضاحت

en: Public
ur: عوامی

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Home page
ur: آبائی صفحہ

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Open
ur: کھلا

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Error
ur: خرابی

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Roles
ur: رولز

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Warning
ur: انتباہ

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Maximum length
ur: حد لمبائی

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Size of textfield
ur: متنی قطعہ کا سائز

en: Not published
ur: غیر شائع شدہ

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر

en: « First
ur: » ابتدائی
