Niobi Research Center (8.x-2.0-alpha5) - en to bo translation catalogue (78 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Group
bo: ཁག

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Closed
bo: ཁ་བརྒྱབ་ཟིན

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Download
bo: ཚུར་ལེན

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: None
bo: མེད།

en: Test
bo: ཚོད་ལྟ

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Manage
bo: དོ་དམ།

en: Notes
bo: ཞར་མཆན།

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: Total
bo: ཁྱོན་བསྡོམས

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: All
bo: ཡོངས

en: Add content
bo: ནང་དོན་ཁ་སྣོན

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Visibility
bo: མངོན་སྟངས

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Average
bo: ཆ་སྙོམ

en: Count
bo: གྲངས

en: Warning
bo: ཉེན་བརྡ

en: Authored by
bo: རྩོམ་མཁན

en: Plain text
bo: ཡིག་རྐྱང

en: Send
bo: སྐུར་བ

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Size of textfield
bo: ཡི་གེ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཞེང་ཚད

en: Clear
bo: གཙང་སེལ

en: Workflow
bo: ལས་རིམ

en: Info
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Results
bo: མཇུག་འབྲས

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Not published
bo: ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་མེད

en: New
bo: གསར་བ

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Form
bo: རེའུ་མིག

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Reports
bo: སྙན་ཞུ

en: Trigger
bo: འགོ་འཛུགས་བྱེད

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་ཟླ་ཚེས་ཀྱི་རྣམ་གཞག་གང་རུང་། CCYY-MM-DD HH:MM:SS་ཡིན་ན་ལེགས།

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: The maximum length of the field in characters.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཆེས་རིང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།

en: - Select a value -
bo: - ཐོབ་གྲངས་ཤིག་གདམ་པ-

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
