Niobi Research Center (8.x-2.0-alpha5) - en to bn translation catalogue (38 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Block
bn: ব্লক

en: To
bn: বরাবর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Table
bn: টেবিল

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Reports
bn: রিপোর্ট
