Nivo Slider (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Description
ro: Descriere

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Theme
ro: Temă

en: Options
ro: Opțiuni

en: Published
ro: Publicat

en: Configuration
ro: Configurație

en: Navigation
ro: Navigator

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Rows
ro: Rânduri

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Transition
ro: Tranziție

en: Installed
ro: Instalat

en: Usage
ro: Utilizare

en: Columns
ro: Coloane

en: Effect
ro: Efect

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.
