Nivo Slider (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Theme
nl: Thema

en: Options
nl: Opties

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Effects
nl: Effecten

en: Prev
nl: Vorige

en: General
nl: Algemeen

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Rows
nl: Rijen

en: Random
nl: Willekeurig

en: Transition
nl: Overgang

en: Fade
nl: Vervaag

en: Animation speed
nl: Animatiesnelheid

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Usage
nl: Gebruik

en: Columns
nl: Kolommen

en: Effect
nl: Bewerking

en: Light
nl: Licht

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.

en: Dark
nl: Donker

en: Image !number: !title
nl: Afbeelding !number: !title

en: - Default -
nl: - Standaard -
