Nivo Slider (8.x-1.3) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Prev
bn: পূর্ব

en: General
bn: সাধারণ

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Not installed
bn: ইন্সটল করা নয়

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত
