Nivo Slider (8.x-1.4) - en to cs translation catalogue (25 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Delete
cs: Smazat

en: Description
cs: Popis

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Name
cs: Jméno

en: Default
cs: Výchozí

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Options
cs: Možnosti

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Effects
cs: Efekty

en: General
cs: Obecné

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Navigation
cs: Navigace

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Rows
cs: Řádky

en: Random
cs: Náhodný

en: Animation speed
cs: Rychlost animace

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Usage
cs: Použití

en: Columns
cs: Sloupce

en: Effect
cs: Efekt

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Zadejte stránky použitím jejich cest. Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak '*' je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title
