Nivo Slider (8.x-1.4) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Weight
ku: سەنگ

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: General
ku: گشتی

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Not installed
ku: دانەمەزرێنراوە

en: Random
ku: هەرەمەکی

en: Installed
ku: دامەزرێنراوە

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
