Nivo Slider (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Delete
fr: Supprimer

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Theme
fr: Thème

en: Published
fr: Publié

en: Effects
fr: Effets

en: General
fr: Général

en: Not installed
fr: Non installé

en: Rows
fr: Rangées

en: Random
fr: Au hasard

en: Fade
fr: Fondu

en: Previous button text
fr: Texte du bouton Précédent

en: Next button text
fr: Texte du bouton Suivant

en: Animation speed
fr: Vitesse de l'animation

en: Installed
fr: Installé

en: Usage
fr: Utilisation

en: Columns
fr: Colonnes

en: Effect
fr: Effet

en: Pause time
fr: Temps de pause

en: Light
fr: Léger

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Spécifier les pages en utilisant leurs chemins. Saisir un chemin par ligne. Le caractère «*» est un caractère de remplacement (aussi appelé joker ou wildcard). Exemples de chemins : %blog pour la page du blog et %blog-wildcard pour tous les blogs personnels. %front représente la page d’accueil.

en: Dark
fr: Sombre

en: Slides
fr: Diapositives

en: - Default -
fr: - Par défaut -

en: Effect properties
fr: Propriétés de l'effet

en: Slide #
fr: Diapo #
