Nivo Slider (8.x-1.4-rc1) - en to jv translation catalogue (17 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Description
jv: Katrangan

en: Weight
jv: Urutan

en: Name
jv: Jeneng

en: Default
jv: Gawan

en: Theme
jv: Tema

en: Options
jv: Opsi

en: Published
jv: Dipacak

en: General
jv: Umum

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Rows
jv: Baris

en: Fade
jv: Bureng

en: Effect
jv: Efék

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title
