Noahs Page Builder (1.0.0) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Forms
fa: ورقه ها

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Size
fa: اندازه

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Icon
fa: شمایل

en: Time
fa: زمان

en: URL
fa: نشانی

en: Text
fa: متن

en: Separator
fa: جداکننده

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Bottom
fa: پایین

en: Heading
fa: عنوان

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: General
fa: عمومی

en: Day
fa: روز

en: Align
fa: تراز

en: Loop
fa: حلقه

en: Color
fa: رنگ

en: Button
fa: دکمه

en: Position
fa: موقعیت

en: Close
fa: بستن

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Token
fa: توکن

en: Available tokens
fa: شناسکه های موجود

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Seconds
fa: ثانیه

en: Style
fa: اصلوب

en: Grid
fa: شبکه

en: Space
fa: فاصله

en: Page settings
fa: تنظیمات صفحه

en: About
fa: درباره

en: Target
fa: مقصد

en: Direction
fa: جهت

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Styles
fa: استایل ها

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)
