Noahs Page Builder (2.0.1) - en to it translation catalogue (66 entries)

en: Forms
it: Form

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Size
it: Dimensione

en: default
it: predefinito

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Container
it: Contenitore

en: Save
it: Salva

en: Font
it: Carattere

en: Default
it: Predefinito

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Top
it: In cima

en: Icon
it: Icona

en: Time
it: Data e ora

en: Text
it: Testo

en: Icons
it: Icone

en: Separator
it: Separatore

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Link Title
it: Titolo del link

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Bottom
it: In fondo

en: Heading
it: Intestazione

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: General
it: Generale

en: Day
it: Giorno

en: Align
it: Allinea

en: Loop
it: Iterazione

en: Color
it: Colore

en: Button
it: Pulsante

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Position
it: Posizione

en: Close
it: Chiudi

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Controls
it: Controlli

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Hours
it: Ore

en: Seconds
it: Secondi

en: Style
it: Stile

en: Minutes
it: Minuti

en: Select
it: Scegliere

en: Relative
it: Relativa

en: Grid
it: Griglia

en: Space
it: Spazio

en: Page settings
it: Impostazioni pagina

en: About
it: Informazioni

en: Gallery Type
it: Tipo di contenuto Gallery

en: Fonts
it: Caratteri

en: Direction
it: Direzione

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Absolute
it: Assoluto

en: Pagination
it: Paginazione

en: Styles
it: Stili

en: Waves
it: Wave

en: Shown tabs
it: Schede visualizzate

en: Select tabs being shown in the block
it: Seleziona le schede visualizzate nel blocco

en: Show primary tabs
it: Mostra schede principali

en: Show secondary tabs
it: Mostra schede secondarie
