Noah's Page Builder (2.6.7) - en to it translation catalogue (119 entries)

en: Forms
it: Form

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Images
it: Immagini

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: default
it: predefinito

en: Number
it: Numero

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Container
it: Contenitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: Font
it: Carattere

en: Default
it: Predefinito

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Move
it: Sposta

en: Top
it: In cima

en: Icon
it: Icona

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: hidden
it: nascosto

en: Section
it: Sezione

en: Updated
it: Aggiornato

en: Text
it: Testo

en: Icons
it: Icone

en: Attachment
it: Allegato

en: Created
it: Creato

en: Separator
it: Separatore

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Link Title
it: Titolo del link

en: All
it: Tutti

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Bottom
it: In fondo

en: Inline
it: In linea

en: Revisions
it: Revisioni

en: Heading
it: Intestazione

en: Up
it: Su

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Prev
it: Precedente

en: Code
it: Codice

en: General
it: Generale

en: Day
it: Giorno

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Align
it: Allinea

en: Loop
it: Iterazione

en: Color
it: Colore

en: Repeat
it: Ripeti

en: Button
it: Pulsante

en: Clone
it: Clona

en: Tab
it: Scheda

en: Down
it: Giù

en: Position
it: Posizione

en: Close
it: Chiudi

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Coordinates
it: Coordinate

en: Authored on
it: Creato il

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Controls
it: Controlli

en: Fixed
it: Fisso

en: Revert
it: Ripristina

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Hours
it: Ore

en: Seconds
it: Secondi

en: Info
it: Informazioni

en: Add section
it: Aggiungi sezione

en: Style
it: Stile

en: Changed
it: Modificato

en: Minutes
it: Minuti

en: Tabs
it: Schede

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: Copy
it: Copia

en: Relative
it: Relativa

en: Grid
it: Griglia

en: Space
it: Spazio

en: Loading
it: Caricamento

en: Page settings
it: Impostazioni pagina

en: Paste
it: Incolla

en: About
it: Informazioni

en: Gallery Type
it: Tipo di contenuto Gallery

en: Column
it: Colonna

en: Fonts
it: Caratteri

en: Direction
it: Direzione

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Cover
it: Copertina

en: Absolute
it: Assoluto

en: Textarea
it: Area di testo

en: Pagination
it: Paginazione

en: Styles
it: Stili

en: Max height
it: Altezza massima

en: Waves
it: Wave

en: Edit Image
it: Modifica immagine

en: Shown tabs
it: Schede visualizzate

en: Select tabs being shown in the block
it: Seleziona le schede visualizzate nel blocco

en: Show primary tabs
it: Mostra schede principali

en: Show secondary tabs
it: Mostra schede secondarie
