Noah's Page Builder (2.7.1) - en to cs translation catalogue (131 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Next
cs: Další

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Read more
cs: Číst dál

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Home page
cs: Domovská stránka

en: Tag
cs: Štítek

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: default
cs: výchozí

en: Number
cs: Číslo

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Container
cs: Kontejner

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Font Size
cs: Velikost písma

en: Default
cs: Výchozí

en: Move
cs: Přesun

en: Top
cs: Nahoru

en: Icon
cs: Ikona

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: hidden
cs: skryto

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Icons
cs: Ikony

en: Attachment
cs: Příloha

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Link Title
cs: Název odkazu

en: All
cs: Vše

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Bottom
cs: Dole

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Revisions
cs: Revize

en: Heading
cs: Záhlaví

en: Up
cs: Nahoru

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Prev
cs: Předchozí

en: Desc
cs: Sestupně

en: Code
cs: Kód

en: General
cs: Obecné

en: Day
cs: Den

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Align
cs: Zarovnání

en: Color
cs: Barvy

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Button
cs: Tlačítko

en: Clone
cs: Klonovat

en: Down
cs: Dolů

en: Position
cs: Pozice

en: Close
cs: Zavřít

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Available tokens
cs: Dostupné tokeny

en: Controls
cs: Ovládání

en: Fixed
cs: Pevná

en: Revert
cs: Vrátit

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: The message has been sent.
cs: Zpráva byla odeslána.

en: Hours
cs: Hodin

en: Seconds
cs: Sekund

en: Style
cs: Styl

en: Changed
cs: Změněno

en: Documents
cs: Dokumenty

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Minutes
cs: Minuty

en: Tabs
cs: Záložky

en: Apply
cs: Použít

en: Select
cs: Vybrat

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Relative
cs: Relativní

en: Grid
cs: Mřížka

en: Space
cs: Mezera

en: Loading
cs: Načítání

en: Local
cs: Místní

en: Page settings
cs: Nastavení stránky

en: Offset
cs: Posun

en: Paste
cs: Vložit

en: Font family
cs: Řez písma

en: About
cs: Popis

en: Gallery Type
cs: Typ galerie

en: Column
cs: Sloupec

en: Stars
cs: Hvězdičky

en: Target
cs: Cíl

en: Fonts
cs: Fonty

en: Direction
cs: Směr

en: Widgets
cs: Widgety

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Slash
cs: Lomítko

en: View page
cs: Zobrazit stránku

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Textarea
cs: Textová oblast

en: Styles
cs: Styly

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Max height
cs: Maximální výška

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Edit Image
cs: Upravit obrázek

en: Shown tabs
cs: Zobrazené záložky

en: Select tabs being shown in the block
cs: Vyberte záložky, které jsou uvedeny v bloku.

en: Show primary tabs
cs: Zobrazit primární záložky

en: Show secondary tabs
cs: Zobrazit sekundární záložky

en: Insert selected
cs: Vložit vybrané

en: Apply Filters
cs: Použít Filtry
