Node Action Log (2.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Logs
hi: लॉग

en: No log messages available.
hi: संदेश लॉग उपलब्ध नहीं हैं

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Configuration
hi: विन्यास

en: IP Address
hi: IP पता

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: Filter log messages
hi: लॉग संदेश फ़िल्टर
