Node Action Log (2.0.0-beta2) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Logs
oc: Jornals

en: No log messages available.
oc: Cap d'entrada del jornal es pas disponibla.

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Filter
oc: Filtrar

en: Configuration
oc: Configuracion

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Filter log messages
oc: Filtrar los messatges del jornal
