Node Action Log (2.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Logs
tr: Kayıtlar

en: No log messages available.
tr: Kayıt mesajı yok.

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Node Title
tr: Düğüm Başlığı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Deleted
tr: Silindi

en: Filter log messages
tr: Günlük iletilerini süz
