Node Action Log (2.0.0) - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Type
cy: Math

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: No log messages available.
cy: Dim negeseuon log ar gael.

en: Node ID
cy: ID Nod

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: IP Address
cy: Cyfeiriad IP

en: Deleted
cy: Wedi ei ddileu

en: Filter log messages
cy: Hidlo negeseuon log
